7.Den

27.05.2021

Tvary postavy a kouzlo rovnováhy

Tvar postavy

Jedním ze základních pravidel u vybírání oděvů je  potřeba znát svou postavu. Pokud neznám své přednosti, nakupuji jen to s čím souzním, pak mohu mít plné skříně a stejně to nejde doladit. 

Potřebujeme znát svoje přednosti a nedokonalosti a dále pracovat se střihem oblečení tak, aby siluetě co nejvíce lichotil. 


Šatník je naší vizitkou, sebevyjádřením

To jak se oblékáme, tím o sobě dáváme vědět, jak si sebe vážíme a kdo jsme . Tím o sobě dáváme vědět, jak se jako žena přijímám a jak o sebe pečuji. Tím o sobě dávám okolí vědět jaké materiály a kvalitu oděvu oblékám na své božské tělo.

Tím o sobě dávám vědět jak mi na sobě záleží a zda se MÁM RÁDA.

Láska není jen cítit, láska je i vidět :-)

Investice do sebe, podpora a výživa své energie. Napojení na sebe, je to vždy jen naše volba. Je to investice do sebe , která přitahuje to co vysílám.

Proporce a rovnováha

Základní rozdělení- typy postav

Ženy, žádná se opět nevejdeme do škatulky jednoho tvaru postavy, jsme jejich kombinací.

Vybrala jsem tento obrázek, neb je velmi jednoduchý, prostě základ.

Od tohoto základu se odvíjí co bude naší postavě slušet a jaký typ oděvu si budeme vybírat. Už nikdy nekupujte to, co neladí s vaší postavou. Nikdy vám to krásu a ladnost nepřinese, pouze odevzdáte peníze a zaplníte skříně.

Kdo chcete pomoci určit typ postavy, ozvěte se. 

Do hloubky se to budeme učit v následujícím kurzu, JIŽ BRZY :-).

Šperky nejsou hřích, šperky jsou sebeláska

Barvy oděvu


Barevnost a tvary postavy.

Jistě víte, že pokud se ustrojíme do jedné barvy, protáhneme siluetu. Pokud ji rozdělíme, naopak ji zkrátíme. Proto i zde je velmi potřeba si umět hrát a tedy znát svou siluetu, své přednosti a nedostatky. 

Vždy hledáme rovnováhu, vyvážení.

Hra s délkou kalhot, sukní, rukávů, sak atd... u všeho prostě dávejte velkou pozornost, kde vám část oděvu končí. Zde je další velký klíč ke štíhlé postavě.

Někdo má rád jemné barvy a někdo syté a to je temperament člověka. 


Tvary kalhot, sukní, kabátů, sak, rukávů, límečků, výstřihů, obuvi, kabelek, tedy všech doplňků. Prostě Oblékání  ženy je velká alchymie.

A zase se dostaneme k sebelásce. Protože mít zdravé a krásné tělo je přístupu k sobě samé. O každodenní péči a chuti pro sebe něco udělat. Mít postavu snů a být zdravá, vitální a krásná. Vše je v našich rukách a přístupu ke svému ženství.

Jak si ubrat pár kg?

Rozpoznání tvaru postavy je zásadní pokud chcete oblečením zeštíhlit. 

Pokud nebudete vědět, jaké střihy vám sluší, co opticky zakryje vaše širší boky nebo větší bříško, protáhne krátké nohy, nebo trup, nehnete se z místa. 


Můžete se sebevíc držet obecných rad, které vám říkají že k zeštíhlení pomůže zdůraznit pas, ukázat  dlouhé nohy, nosit černou barvu, která je kouzelnice. Použít triky vertikálních pruhů, mít nastudované všechny poučky apod. 


Pokud nebudete respektovat svůj tvar postavy, tyto rady vám bohužel nepomohou a stále tam nebude šmrnc.

Vidím to stále dokola a sama vím, jak ráda bych si vzala na sebe něco co se mi líbí, ale hold to není pro mě.

Zachovat si mládí a svěžest je také vždy o našem rozhodnutí, tedy o tom, jak nás život baví. Pokud žijeme stagnací, obětí, prostě jsme to vzdaly, pak se stačí podívat kolem sebe, kolik zničených a nešťastných žen kolem sebe vidíme a kus sebe poznáváme.

Ženství potřebuje mít svůj náboj a svěžest. Dávno jsou pryč doby, kdy žena v 50 letech nosila šátek na hlavě.

 Jsme v době, kdy věk není překážkou ke spokojenému a šťavnatému ženství v každém věku.

Kouzlo  šatníku je celková proměna v postojích svého  ženství ve svém projevu a sebelásce. Obléknout na sebe pouze to co je opravdu mou druhou kůží. 

Není to o věku, je to o každodenním vnímání svého ženství, své potřebě milovat se a udělat pro sebe vždy to nejlepší. Být krásná a zářivá šťastná a zdravá, vitální.


BÝT KRÁSNÁ VŽDY A VŠUDE  A V KAŽDÉM VĚKU.